SENZOROVÉ SVIETIDLÁ - LEDIX

I. Vygenerujte kód, následne pridajte do zoznamu

 
? ? - ? ? ? - ? ?
Kód bol vložený dolu do zoznamu Vygenerovaný kód sa už nachádza v zozname
 
 
 
 
 
 
 

II. Zoznam vygenerovaných kódov

V zozname sa nenachádza žiadny vygenerovaný kód. Prosíme, použite vyššie uvedený generátor.

III. Možnosť tlače alebo odoslania vygenerovaných kódov

 
 


Ledix


S potešením Vám predstavujeme modernú sériu inteligentných osvetľovacích prvkov Ledix . Séria Ledix je rad svietidiel  pre LED žiarovky doplnená napájacími a riadiacimi prvkami . LED svietidlá sa vyznačujú kovovým prevedením a bohatou farebnosťou, čo umožňuje rôzne variácie  v interiéri aj exteriéri ( napr. podsvietenie komunikačných spojníc, fasád budov, nábytku ).
Riadiace jednotky, v spojení so svietidlami, umožňujú vytvoriť aplikácie s rôznorodou funkcionalitou :
• Rozsvietenie a zhasínanie pomocou pohybového čidla zabudovaného v kryte osvetlenia.
• Ovládanie farby a intenzity svietenia rádiovým ovládaním pomocou diaľkového ovládača alebo klávesových tlačidiel.
• Zabezpečenie svietenia po zániku napätia v napájacej sieti pomocou integrovaných záložných akumulátorov.

Vlastnosťami, ktorými sa séria Ledix vyznačuje oproti iným sériám osvetlenia sú :

• Vysoký stupeň ochrany IP pri 14 V , možnosť použitia osvetlenia v exteriéroch ,
• Napájanie napätím 14 V DC , 230 V AC alebo z fotovoltaickej siete ,
• Možnosť montáže na omietku a taktiež pod omietku ,
• Dostupnosť širokej škály farieb osvetlenia aj svietidiel .

Typy LEDIX osvetľovacích prvkov:

LED svietidlá s pohybovým čidlom
Niektoré typy osvetlenia série MUNA , MOZA , RUBI , a NAVI sú vybavené svetelným a pohybovým čidlom . Pohybové čidlo je typ PIR a umožňuje zopnutie osvetlenia po zaznamenaní pohybu v detekčnej oblasti snímača. Zopnutie je udržované tak dlho , kým sa objekt nachádza v dosahu funkcie pohybového senzora . Po opustení detekčnej oblasti osvetlenia zostane zapnuté ešte po dobu t = 2 ÷ 35 s , v závislosti od nastavenia potenciometra Time . Súmrakový spínač umožňuje zapnutie osvetlenia iba pri nastavenej intenzite svetla . Citlivosť súmrakového snímača je regulovaná v rozsahu 2 ÷ 20 lux pomocou potenciometra Lux , čo umožňuje precízne nastaviť tzv " úroveň súmraku " . Šošovka v osvetlení je vybraná a umiestnená tak , aby zaisťovala optimálne podmienky detekcie pohybu , s prihliadnutím na špecifikáciu montáže na komunikačných spojniciach , schodoch alebo chodbách . Dosah čidla je do cca 2 ÷ 3 m od svietidla pod uhlom 120 o. Osvetlenie s čidlom pohybu sú vybavené dodatočným beznapäťovým kontaktom s max zaťažením 3 A , to umožňuje jednoduchú inštaláciu jednoduchých systémov ovládania osvetlenia na komunikačných spojeniach .

LED svietidlá s  RGB ovládačom
Niektoré typy LED osvetlenia série MUNA , MOZA , TIMO , RUBI , a NAVI v prevedení s RGB diódami majú zabudovaný rádiový RGB ovládač . Ovládač spolupracuje s niektorými vysielačmi bezdrôtového systému EXTA FREE ( www.neco.sk  ) a s diaľkovým RGB ovládačom P - 260 . Osvetlenie sa vyrába v dvoch napäťových modifikáciách 14 V DC a 230 V AC. Rádiový RGB ovládač zabudovaný do osvetlenia pracuje na frekvencii 868,32 MHz. K jednému osvetleniu môžeme priradiť  32 zvolených vysielačov. Prenos je vykonávaný takým spôsobom, aby sa maximálne predĺžila životnosť batérie vo vysielači, ktorá činí v priemere 3 ÷ 5 rokov.
Funkcionalita svietidla  závisí od typu vybraného ovládača:
a.)    Diaľkový ovládač P-260 umožňuje:
•    zapnúť / vypnúť svetlá diaľkovo
•    zmeniť intenzitu jasu svetla (rozjasnenie, stmievanie)
•    plynule meniť farbu svetla pomocou dotykového ovládania
•    navyše umožňuje zapnúť / vypnúť automaticky pomaly (plynule) alebo rýchlo (krokovo) zmenu farby.
•    
b.)    Diaľkový ovládač P-256/8 umožňuje:
•    zapnúť / vypnúť svetlá diaľkovo
•    vybrať 1 z 8 prednastavených farieb
•    zapnúť / vypnúť automaticky pomaly (plynule) alebo rýchlo (krokovo) zmenu farby
Pri iných ovládačoch je dostupná iba funkcia zapnutia / vypnutia. Každodenné zasvecovanie alebo zhasínanie môžeme vykonať použitím nástenných ovládačov (RNK-02, RNK-04).
Vybraná farba, mód alebo intenzita osvetlenia je uložená aj po vypnutí systému.
Najväčšou výhodou svietidiel so zabudovaným RGB ovládačom je jednoduchá inštalácia a možnosť priameho spojenia svietidiel s RGB diódami pri typickej dvojvodičovej inštalácii. Svietidlá sú určené pre montáž do inštalačných skriniek s priemerom 60 mm.


LED svietidlá s rádiovým prijímačom
Niektoré typy LED osvetlenia série MUNA , MOZA , TIMO , RUBI a NAVI vo verziách 14 V DC a 23V AC (bez RGB diód)  sú vybavené rádiovým prijímačom spolupracujúcim s vysielačmi systému diaľkového bezdrôtového ovládania EXTA FREE , ako sú:
•    nástenný vysielač (RNA-02, RNK-04)
•    diaľkové ovládanie (P-257/2, P-257/4, P-256/8)
•    modulárny vysielač (RNM-10)
•    rádiový pohybový senzor (RCR-01)

Rádiové prijímače zabudované v osvetlení pracujú na frekvencii 868,32 MHz . Prenos je vedený adresne tak , aby nedochádzalo k vzájomnému rušeniu s inými svetlami a vylúčilo sa náhodné spínanie a vypínanie . K jednotlivému osvetleniu je možné pripísať 32 rôznych vysielačov EXTA FREE tzn., že môžu byť pridané do jediného svietidla a jeden ovládač môže spolupracovať s neobmedzeným množstvom svietidiel, ktoré sú v jeho dosahu (okruh 50 m). Pomocou svietidiel so zabudovaným rádio prijímačom neexistuje žiadny limit pre jeden ovládač, ako to je v bežných inštaláciách. Kedykoľvek je možné dokúpiť nový vysielač a pridať ho do svietidla, aby ponúkal spomenuté funkcie.
Svietidlá so zabudovaným rádio prijímačom spolupracujú so systémami EXTA FREE s nasledovnými funkciami:
•    možnosť zapnutia / vypnutia svetiel diaľkovo
•    možnosť zmeny intenzity jasu svetla (rozjasnenie, stmievanie)
•    možnosť automatického po uplynutí nastaveného času (v rozmedzí od 1 až 18 hod).

LED svietidlá  so záložným zdrojom napätia
Niektoré typy osvetlenia série MUNA , MOZA , TIMO , RUBI a NAVI sú vybavené záložným akumulátorom . Táto funkcia umožňuje prácu osvetlenia aj po výpadku napájacieho napätia . Funkcia je dostupná iba u osvetlenia vo verzii napätia na 14 V DC . Záložný zdroj je akumulátor typu NiMh . Kapacita plne nabitého akumulátora umožňuje prácu osvetlenia na cca 1,5 h od zániku napájacieho napätia. Po nábehu  napätia sú akumulátory dobíjané po dobu max. 10 h. Proces dobíjania je kontrolovaný elektronickým systémom . Funkcia záložného zdroja môže , ale nemusí byť aktívna v závislosti na spôsobe zapojenia . Okrem zapojenia so záložným zdrojom je možné zapínanie / vypínanie osvetlenia z klasického vypínača.


Spolupráca LED osvetlenia Ledix s fotovoltanickými článkami
LED osvetlenie v napäťovej variante na 14 V DC je ideálna pre priamu spoluprácu s fotovoltaickými článkami PV, ktoré pretvárajú slnečnú energiu na energiu elektrickú. Spojenie fotovoltaických článkov a hermetického prevedenia LED, osvetlenie poskytuje veľmi široké možnosti aplikácií osvetlenia tejto skupiny v záhradách, altánkoch, letných domčekoch a miestach, kde je vedenie klasickej elektroinštalácie ťažké alebo dokonca nemožné.
Svietidlá série LEDIX verzie 14 V DC ideálne spolupracujú s fotovoltaickými článkami PV, ktoré konvertujú solárnu energiu na elektrickú.
Kombinácia fotovoltaiky s vybranými vodotesnými svietidlami série LEDIX umožňuje široké možnosti využitia v záhradách, chatách a iných miestach, kde nie je možnosť napájania elektrickou energiou.
LEDIX svietidlá verzie 14 V DC sú hermetické (IP 56) a ich prevádzka je ideálna pri plne nabitých 12 V batériách, čo je približne 14 V DC. Použitie fotovoltaických článkov je spojené s nutnosťou zabudovania jednoduchej inštalácie vrátane jedného alebo niekoľkých PV článkov, pričom proces nabíjania batérie je riadený regulátorom. Z hľadiska montáže, bezpečnosti, poruchovosti a dĺžky prevádzkového času sú ideálnym riešením profesionálne systémy SOL-10 alebo SOL-20.
Vlastnosti systémov SOL-10 a SOL-20 umožňujú napájanie veľkého množstva svietidiel série LEDIX a zabezpečujú optimálne napájanie batérií. Systémy umožňujú nepretržitú prevádzku s veľkým množstvom nabíjacích cyklov. Konštrukcia článkov PV je odolná voči nepriaznivým poveternostným podmienkam akými sú dážď, krúpy či sneh. Proces nabíjania je riadený elektronickým regulátorom SSL-01, ktorý ochraňuje články batérie voči poškodeniu alebo opotrebovaniu.
Batéria a regulátor sú umiestnené v pevnej kovovej konštrukcii.
Pri inštalácií systému SOL-10 a SOL-20 je potrebné dbať na dôkladnú izoláciu článku PV. Článok môže byť inštalovaný na stenu, podlahu alebo stĺp pričom je nutné dodržať optimálny uhol dopadu slnečných lúčov. Pri použití svietidiel série LEDIX s funkciou automatického zapnutia alebo funkciou zapnutia pri zotmení musia byť články inštalované priamo pri ovládaní svietidiel.

created by freshZone
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.   Viac informácií.