NÁHRADNÁ ŽIAROVKA 11 W

nahradna ziarovka 11W
Technický popis
Výkon zdroja 11 W
Svetelný tok 750 lm
Socket 2G7 základňa (4 piny)
Farebná teplota 2700 K, teplá biela
4000 K, studená biela
Farba svetla 3300 do 5300 K
Priemerná nominálna životnosť 8 000 h
Dĺžka 12 mm
Počet trubíc 2Pre úsporné svietidlo LN 1 a na chodbové  a schodiskové  svetlá  HZS 20.Tipy pre ekologicky správnej likvidácii úsporných žiaroviek:
Životnosť úsporných svetelných zdrojov energie je niekoľkonásobne vyššia ako u bežných žiaroviek. Ale u niektorých bodov energeticky úsporné žiarovky treba vymeniť. Premýšľate o životnom prostredí!  Energeticky úsporné žiarivky obsahujú malé množstvo ortuti - čo je toxický ťažký kov. Preto sa  úsporné žiarovky  nesmú likvidovať s domovým odpadom, a tiež nemôžu skončiť v odpade s bežnými fľašami. Zlikvidujte svoje úsporné  žiarovky, prosím tak ,  že ich odovzdáte do  zberného miesta určeného pre takýto odpad.

Čo robiť s rozbitými úspornými  žiarovkami?
Tipy pre vašu vlastnú bezpečnosť:

V prípade, že dôjde k rozbitiu , mali by ste kvôli možnému nebezpečenstvu z titulu úniku ortute okamžite otvoriť okná, vypnúť kúrenie a klimatizáciu a odísť z miestnosti na 15 minút. Noste pri odstraňovaní úlomkov   gumové rukavice a nechajte  okno otvorené. Nepoužívajte prosím metly , vysávač - a iné prostriedky, ktoré môžu spôsobiť zvírenie  ortuti vo vzduchu. Utrite podlahu navlhčenými papierovými utierkami a likvidujte ich vzduchotesnej nádobe. V žiadnom prípade neodhadzujte  do  odpadu  z domácností.

created by freshZone
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.   Viac informácií.